tento web provozuje


HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

 


 

FLORIDA


 

Florida se rozkládá v jihovýchodní části USA na poloostrově, který omývají ze západu vody Mexického zálivu a z východu Atlantský oceán. Je známá především díky nekonečným písčitým plážím, slunečným dnům a bohaté nabídce zábavy pro všechny věkové kategorie. Na Floridě je totiž i Disney World, Sea World a také kosmické středisko Cape Canaveral u Orlanda. Vyhlášená jsou zdejší golfová hřiště, oblíbená mezi hráči z celého světa a široké možnosti nakupování. Florida je ideální mikrosvět pro vlastní poznávání vypůjčeným autem a objevování stále jiných pláží i zajímavého vnitrozemí.
 

Miami

Miami

Málo destinací se může pochlubit tak výrazným a barvitým charakterem jako Miami. Příjemné klima, nádherné písčité pláže a možnosti vodních sportů, výborná obchodní centra a vyhlášené restaurace nejen na South Beach, kavárny a bary, zábavní programy a vystoupení, to jsou důvody, proč se město stalo také druhým domovem mnohých celebrit a významných osobností. Rodiny s dětmi jistě potěší návštěva Parrot Jungle Island, kde žije na tisíc druhů ptáků, a kde je možno vidět show se cvičenými papoušky; Miami Seaquarium, které má v programu různá vystoupení se cvičenými delfíny a kosatkami, vzdělávací prezentace i možnost krmení lvounů. Procházková trasa městem vede do Lincoln Road s butiky a galeriemi. V Bayside Marketplace jsou obchody, restaurace a pravidelná vystoupení pouličních umělců; také odtud odplouvají výletní lodě podél pobřeží a na nejbližší ostrovy. Nejbližší letiště: Miami.
 

Ft. Lauderdale

Ft. Lauderdale

Město, jemuž se právem říká americké Benátky, má výbornou polohu na jihovýchodě mezi Miami a Palm Beach. Nabízí příjemné subtropické klima, přírodní a kulturní zajímavosti, spoustu možností zábavy a různých vzdělávacích programů. Překrásná pláž se slunečním svitem více než 3000 hodin v roce je mimořádně vhodná pro odpočinek a známá širokou nabídkou vodních sportů. Nejbližší letiště: Miami asi 20 minut jízdy.
 

Marco Island

Marco Island

Marco Island u jihozápadního pobřeží je největším z floridských Ten Thousand Islands. Nabízí poklidný, neformální způsob života, bílé pláže zalité horkým sluncem, plážové vodní sporty, vyhlášené restaurace s nabídkou mořských specialit, výborné podmínky pro rybaření a možnost pozorování ptáků nebo delfínů. Nejbližší letiště: Southwest Florida asi 1 hodinu jízdy; Miami asi 100 km.
 

Naples

Naples

Slunné Naples na jihozápadním pobřeží je velmi oblíbenou a vyhledávanou prázdninovou destinací na americké straně Mexického zálivu. Může se pochlubit luxusními hotely a resorty vystavěnými podél míle dlouhých pláží s bílým pískem, elegantními čtvrtěmi a obchody vyhledávanými znalci starožitností, i velkým výběrem restaurací všech kategorií. Nabízí dokonalé sportovní vyžití od tenisových kurtů přes golfová hřiště až po výborné podmínky ke všem vodním sportům a rybaření. Naples je živým, kosmopolitním letoviskem, odkud lze během chvilky dosáhnout nejbližších neobydlených ostrůvků s přírodním biotopem, a také blízké Everglades. Nejbližší letiště: Southwest Florida asi 1hodina jízdy; Miami asi 100 km.
 

Ft. Myers

Ft. Myers

Malý subtropický ráj na jihozápadním pobřeží Floridy, klidné místo, dosud uchráněné před všeobecným spěchem a stresem. Místo s azurově modrou vodou, jemným bílý pískem pláží a všemi odstíny zelené rostlinné říše, kterou doplňuje mnoho druhů pestrých opeřenců a motýlů tohoto klimatického pásma. Na dohled od pobřeží jsou desítky neobydlených ostrůvků, které jsou rájem vodního ptactva. Samotné městečko Fort Myers je velmi malé, ale přesto nabízí muzea, honosná sídla či parky. Oblíbenou turistickou atrakcí jsou přilehlé ostrůvky Captiva a Danihel, spojené s pevninou 2 míle dlouhou hrází. Nejbližší letiště: Southwest Florida asi 15 minut jízdy; Miami asi 140 km.
 

Clearwater

Clearwater

Oblast městečka Clearwater na západním pobřeží Floridy je na severovýchodě omývána vodami zátoky Tampa Bay a na západě Mexickým zálivem. Zahrnuje desítky mil pobřeží, které pokrývá jemný písek. Region má jedny z nejlepších pláží v zemi. Nejoblíbenější je asi Clearwater Beach, zejména mezi rodinami s dětmi, také díky zábavnímu parku Pier 60 přímo na Clearwater Beach s dětskými hřišti, restauracemi a možností rybaření. Při západu slunce se zde konají hudební vystoupení a představení. Nejbližší letiště: Tampa asi 20 minut jízdy; Orlando asi 90 km.
 

St. Petersburg

St. Petersburg

Centrum města St. Petersburg je na pobřeží v přístavu. Přímo u rybářského mola a pobřežních obchůdků je pyramida postavená na špičku. Prosklený výtah jezdí na vyhlídkovou terasu s restauracemi a akváriem, odkud je krásný výhled na Tampa Bay. Oblast má 35 mil pláží s bílým jemným pískem na pobřeží Mexického zálivu. Jsou zde skrytá přírodní zákoutí, ale také široké městské pláže s vodními sporty a různými druhy zábavy. Nejbližší letiště: Tampa asi 20 minut jízdy; Orlando asi 110 km.
 

Kissimmee

Kissimmee

Městečko položené jižně od Orlanda je vstupní branou do Walt Disney World Resortu. Je tak ideálním místem pro pobyt zejména pro rodiny s dětmi; v dosahu jsou také restaurace a obchody. Nejbližší letiště: Orlando asi 30 km.
 

Orlando

Orlando

Orlando patří k nejnavštěvovanějším místům na světě zejména díky Disney Worldu; proto patří mezi místa doporučovaná zejména rodinám s dětmi. Ve městě je několik zábavních parků a atrakcí: Walt Disney World Epcot – svět budoucnosti; Disney-MGM Studios, kde je možné vidět tvorbu filmu včetně speciálních efektů, večerní laserové show a ohňostroje; Magic Kingdom Park se všemi postavičkami z kreslených seriálů; Sea World, nejrozlehlejší akvárium na východním pobřeží, kde kromě vystoupení cvičených zvířat návštěvníci získají mnoho informací o životě v oceánu; Universal Studios, kde se každý může stát hercem a vyzkoušet si na vlastní kůži třeba hon za zločinci ulicemi New Yorku. Universal‘s Islands of Adventure začíná cesta po pěti ostrovech, na nichž žijí hrdinové mýtů, legend a komiksů.
Orlando s Disney Worldem leží ve vnitrozemí; hodinka cesty autem umožní dosáhnout východní pobřeží v oblasti Cocoa Beach a Merritt Island, kde je J. F. Kennedy Space Center. Nejbližší letiště: Orlando.

NABÍDKA UBYTOVÁNÍ

MIAMI BEACH

RITZ-CARLTON SOUTH BEACH


+

MIAMI BEACH

LOEWS MIAMI BEACH HOTEL


+

MIAMI BEACH

MARSEILLES HOTEL


+

MIAMI BEACH

DOUBLE TREE SURFCOMBER


MIAMI BEACH

DAYS INN OCEANSIDE


MIAMI BEACH

DEAUVILLE BEACH RESORT


+

MIAMI BEACH

CASABLANCA


+

MIAMI

CONRAD MIAMI


MIAMI BEACH

DORCHESTER HOTEL


MIAMI BEACH

BW ATLANTIC BEACH RESORT


COCOA BEACH

HOLIDAY INN COCOA BEACH RES.


FORT LAUDERDALE

BAHIA MAR BEACH RESORT


MARCO ISLAND

MARRIOTT MARCO ISLAND RES.


NAPLES

NAPLES BEACH HOTEL & GOLF...


FORT MYERS

HOLIDAY INN FORT MYERS...


FORT MYERS

OUTRIGGER BEACH RESORT


CLEARWATER BEACH

HILTON CLEARWATER BEACH...


+

ST. PETERSBURG BEACH

SIRATA BEACH RESORT


KISSIMMEE

BEST WESTERN LAKESIDE


+

ORLANDO

MARRIOTT RESIDENCE INN SEA...

 

 

Florida - kosmické středisko Cape Canaveral u Orlanda

 

Florida - Miami Beach

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.

webdesign l © Jiří Částka l www.FotoBanka.net