tento web provozuje


HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

 


 

OKRUHY PO USA


 

ZÁPAD USA, 22 DNÍ / 21 NOCÍ

 

SAN FRANCISCO

 

YOSEMITE NP

 

Mono Lake

 

RENO

 

YELLOWSTONE NP

 

SALT LAKE CITY

 

GRAND CANYON NP

 

BRYCE CANYON NP

  

LAS VEGAS

 

DEATH VALLEY NP

 

DEATH VALLEY NP

 

LOS ANGELES

 

LOS ANGELES

SAN FRANCISCO – YOSEMITE NP – LAKE TAHOE – RENO – JACKSON – GRAND TETON NP – YELLOWSTONE NP – SALT LAKE CITY – MOAB – ARCHES NP – GRAND CANYON NP – GLEN CANYON DAM – PENGUITCH – BRYCE CANYON NP – ZION NP – LAS VEGAS – HOOVER DAM – VALLEY OF THE FIRE – DEATH VALLEY NP – MAMMOTH LAKES – LOS ANGELES

1. DEN: SAN FRANCISCO
Přílet do San Francisca. Nocleh v hotelu.

2. DEN: SAN FRANCISCO

Prohlídka města: Golden Gate, přístav Fisherman´s Wharf s restauracemi a obchody, výhled na město z Nob Hill, Čínská čtvrť s atraktivní atmosférou a levnými obchody, Lombard Street s mnoha serpentinami, projížďka cable car, divoké pláže u Tichého oceánu. Fakultativně lodní výlet nebo let helikoptérou k pevnosti Alcatraz. Nocleh v hotelu.

3.+4. DEN: YOSEMITE NP / EL PORTAL

Odjezd do hornatého vnitrozemí, do NP Yosemite. Krásné výhledy na příkré žulové stěny, ledovcové klenby, vysoké vrcholky hor i kvetoucí louky. Masiv El Capitan a vodopády v Yosemitském údolí, výhled na Half Dome ze Sentinel Dome. Turistika v oblasti Tuolomne Meadows. Nocleh v hotelu.

5. DEN: LAKE TAHOE – RENO

Prohlídka Mono Lake a Bodie Ghost Town. Jezero Tahoe, jehož jméno znamená „velká voda“ – vodní plocha má 22 mil na délku a 12 na šířku, voda má stupeň čistoty 99,9%. Na nocleh dojezd do hráčského města Reno, které je zasazeno do pohoří Sierra Nevada a říká se mu také malá sestra Las Vegas. Nocleh v hotelu.

6. DEN: RENO – JACKSON
Odjezd severně, zastávka v Craters of the Moon National Monument. Největší oblast lávových polí a kuželů v kontinentální části USA. Dojezd do městečka Jackson; horská kola, rafting na řece Snake. Nocleh v hotelu.

7.+8. DEN: GRAND TETON NP – YELLOWSTONE NP / WEST YELLOWSTONE
Návštěva Grand Teton NP s obrovským horským pásmem, jezery a divokou zvěří. Dojezd do NP Yellowstone, který je nejstarším americkým národním parkem a také domovem mnoha druhů divokých zvířat a endemitních rostlin. Zdejší vrcholy přesahují výšky mírně přes 3000 m. Horké prameny, parní průduchy, bažiny a gejzíry svědčí o vulkanickém původu oblasti. Známý gejzír Old Faithful, sirné prameny, vodopády, bizoni. Severní část NP Yellowstone, pěší túra s průvodcem, trek v okolí kaňonu. Nocleh v hotelu.

9. DEN: YELLOWSTONE NP – SALT LAKE CITY
Dopoledne dokončení prohlídky Yellowstone NP a odjezd jižně do Salt Lake City, kam se před náboženskou perzekucí uchýlili mormonští poutníci z Illinois. Nocleh v hotelu.

10. DEN: SALT LAKE CITY – MOAB

Dopoledne prohlídka města: film o putování mormonů, Temple Square s mormonským chrámem se šesti věžičkami a zlatou sochou anděla Moroni. Odpoledne přejezd do města Moab. Nocleh v hotelu.

11. DEN: MOAB – ARCHES NP – MOAB

Návštěva NP Arches. Skalní oblouky a okna z červeného kamene, které se v průběhu tisíciletí postupně rozpadají a současně vznikají nové. Trek k Delicate Arch a do Devils Garden. Nocleh v hotelu.

12. den: MOAB – VALLEY OF THE GODS – GOOSENECKS – MONUMENT VALLEY – GRAND CANYON NP
Odjezd východně do Grand Canyon, cestou zastávka ve Valley of the Gods, Goosenecks a návštěva Monument Valley, oblíbeného místa pro natáčení westernů s unikátními pískovcovými formacemi. Dojezd do Grand Canyon. Nocleh v hotelu.

13.+14. DEN: GRAND CANYON NP
Dva dny pobytu v Grand Canyonu. Hluboká průrva vyhloubená věky dravou řekou Colorado, stále se měnící barvy skal, vodopády, jezírka a skalní formace jsou nejčastějším terčem fotoaparátů. Kaňon je 450 km dlouhý, 6 – 30 km široký a hluboký až 1600 m. South Rim, fakultativně let helikoptérou. Sestup do kaňonu, celodenní trek. Nocleh v hotelu.

15. DEN: GRAND CANYON NP – GLEN CANYON DAM – PENGUITCH
Odjezd východně do Glen Canyon, prohlídka přehrady, fakultativně lodní výlet, dojezd do městečka Penguitch. Nocleh v hotelu.

16. DEN: PENGUITCH – BRYCE CANYON NP – PENGUITCH
NP Bryce Canyon s pískovcovými barevnými skalami, které eroze vytvarovala do fantaskních tvarů. Túra k Inspiration Point, odkud je obzvlášť krásný výhled v podvečer, kdy stíny násobí efekt bizarních skalních útvarů. Nocleh v hotelu.

17. DEN: PENGUITCH – ZION NP – LAS VEGAS
Odjezd jihozápadně, zastávka v NP Zion, trek podél řeky Virgin a atrakce Emerald Pools, Weeping Rock a Angels Landing. Dojezd do Las Vegas, zábavní show v hotelích na stripu, noční fontány u hotelu Bellagio a samozřejmě kasina. Nocleh v hotelu.

18. DEN: LAS VEGAS – HOOVER DAM – VALLEY OF THE FIRE – LAS VEGAS
Prohlídka města: Las Vegas Boulevard, věž Stratosphere, Fremont Street. Dále Hoover Dam
a lodní výlet po přehradním jezeře, trek ve Valley of Fire. Návrat do Las Vegas, kasina, zábavní show. Nocleh v hotelu.

19. DEN: LAS VEGAS – DEATH VALLEY NP – MAMMOTH LAKES

Přejezd přes nehostinnou pouštní oblast Death Valley. Nejníže položené místo na Zemi, v létě obrovské horko, pohyb pouze autem po vyznačených trasách. Návštěva Visitor Center s expozicí o parku. Dojezd k Mammoth Lakes. Nocleh v hotelu.

20. DEN: MAMMOTH LAKES – LOS ANGELES
Dojezd na pobřeží Tichého oceánu, zahájení pobytu v Los Angeles – koupání, nákupy nebo prohlídka: Hollywood, Beverly Hills, Rodeo Drive, Chinese Theater, Chodník slávy. Nocleh v hotelu.

21. DEN: LOS ANGELES

Volný den na plážích Venice Beach, Santa Monica Beach. Fakultativně prohlídka Universal Studios. Večer procházka po Hollywood Boulevard. Nocleh v hotelu.
 

22. DEN: LOS ANGELES
Dle času odletu volno na koupání nebo nákupy. Odjezd na letiště, vrácení auta a odlet zpět do ČR, nebo možnost prodloužení pobytu.

 

ceny a termíny na vyžádání
 

Informace a rezervace zde.

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.

webdesign l © Jiří Částka l www.FotoBanka.net