tento web provozuje


HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

 


 

ZÁKLADNÍ INFORMACE PRO CESTU DO USA


 

DOPRAVA – ZÁKLADNÍ INFORMACE

Letecká doprava
Letecká doprava je zajišťována prostřednictvím renomovaných leteckých přepravců na pravidelných linkách. Můžete využít svoje bonusové programy (frequent flyer) u oblíbených leteckých společností. Všechny letenky jsou knihovány individuálně, po rezervaci nelze měnit jména, je třeba respektovat pravidla vystavení a storna letenky, která jsou, zejména u nejnižších tarifů, poměrně přísná. Rádi Vám nabídneme pojištění storna letenky. Zákazník má povinnost dostavit se na místo odletu včas – nejméně 2 hodiny před odletem. Zákazník nese plnou odpovědnost za porušení tohoto ustanovení a bere na vědomí, že nepřítomnost na určeném místě může mít za následek propadnutí letenky a povinnost zajistit si cestu na vlastní náklady. Pamatujte na skutečnost povinné rekonfirmace zpátečního letu, letecká společnost vyžaduje, abyste svoji zpáteční cestu potvrdili 72 hodin před jejím nástupem, na vyžádání provedeme za Vás.

OSOBNÍ ÚDAJE, INFORMACE K ODJEZDU

Cestovní kancelář požaduje od všech osob přihlášených na zájezdu celé jméno a rodné číslo (datum narození. Tyto údaje jsou při počítačovém zpracování použity jako kontrolní znaky pro identifikaci a také jsou v některých případech určující pro slevy (děti, senioři). Dále požadujeme v cestovní smlouvě (tzv. přihlášce) vyplnit adresu první osoby na přihlášce. Adresa slouží k zaslání odbavení před cestou, proto uvádějte tu adresu, na které přijímáte poštu, máte-li, uveďte i adresu elektronické pošty. Telefonní číslo je povinný údaj. Telefonní číslo použijeme tehdy, potřebujeme-li vás informovat o neodkladné záležitosti těsně před odjezdem (z tohoto důvodu je vhodnější funkční číslo mobilního telefonu). Ke zpracování přihlášky s cestovním pojištěním potřebuje pojišťovna celé jméno, rodné číslo a adresu trvalého bydliště každé pojištěné osoby.
Odbavení k zájezdu či pobytu zasíláme standardně tak, aby na vámi udané adrese bylo alespoň 7 dní před odjezdem. Pojišťovna i cestovní kancelář používá osobní údaje na základě povolení dle platného zákona 101/2000 Sb..

DŮLEŽITÉ CESTOVNÍ POJMY ANEB PŘED ODJEZDEM

Rezervace zájezdu
Rezervaci zájezdu si můžete provést ve své cestovní agentuře. Jedná se o bezplatné a nezávazné ověření, zda místo ve vámi vybraném zájezdu je volné. Rezervaci dostanete na 1-5 dní podle místa a hotelu, který jste si vybrali. Po dobu rezervace vám místa v zájezdu garantujeme za nabídkovou cenu.

Přihláška, cestovní smlouva
Jakmile se rozhodnete zájezdu zúčastnit, sepisujete cestovní smlouvu (tzv. přihlášku). Při sepsání cestovní smlouvy potvrzujete souhlas se všeobecnými podmínkami a skládáte zálohu. Přihláška je závazná a jakmile ji vypovíte (stornujete), musíte počítat se stornopoplatky. Stornopoplatky závisí na době, která zbývá do odjezdu. Před škodou ze stornopoplatků vás v případě nemoci aj. může chránit pojištění storna cesty.

Platba zájezdu, záloha, faktura
Zálohu skládáte při sepsání cestovní smlouvy, a to ve výši minimálně 30% celkové ceny, resp. dle podmínek vystavení letenek to může být celá částka za letenky a 30% z ceny za další služby. Doplatek je potom nutno poukázat na účet CK nejpozději do 30 dnů před poskytnutím první objednané služby, resp. doplatek ceny letenek je do data určeného CK v den rezervace. Dnem zaplacení se rozumí den, kdy byla celá částka připsána na účet CK. Zájezd můžete platit hotově u prodejce, hotově složenkou v KB / ČSOB (bez poplatku), bezhotovostně na účet v KB / ČSOB (dostáváte fakturu na vaše jméno, vystavení na počkání). Ve všech našich provozovnách také akceptujeme platbu platebními kartami. Pokud za vás dovolenou (nebo její část) platí zaměstnavatel, musíte mít pro vystavení faktury buď písemnou objednávku nebo přesnou fakturační adresu a IČ instituce. Za zájezd můžete také zaplatit poukázkami SodexhoPASS (HolidayPASS, FlexiPASS, Dárkový Šek) nebo Chèque déjeuner (Šek dovolená) a to až do výše 12.000 Kč, max. však do 50% základní ceny na jednu cestovní smlouvu (nelze použít na příplatky – např. letenky, plná penze…).
Příplatky pod cenovou tabulkou jsou uváděny v korunách (vybírají se v ČR) nebo v cizí měně (USD – platí se na místě).

Ubytování, nástupní a odjezdový den
Charakter ubytování je uveden u všech zájezdů a pobytů v textu. Ubytování odpovídá zahraniční normě, hvězdičky hotelům nepřiděluje cestovní kancelář ani zahraniční partner, často je to přímo v kompetenci majitele. Věnujte z tohoto důvodu pozornost popisu, zeptejte se na náš názor nebo se podívejte na hodnocení cestovatelů, kteří daný hotel již navštívili, např. na stránkách www.tripadvisor.com. Konkrétní pokoje / apartmá v dané kategorii přiděluje recepce. Ubytováni budete obvykle od 14 hodin, ubytování končí v odjezdový den nejpozději ve 12 hodin (nebude-li stanoveno jinak). Do této doby musíte předat klíče od pokoje / apartmá recepci.
Při odhlášení z hotelu se hradí v místě hotově služby, které nebyly zahrnuty v ceně (např. obsah minibaru, telefon, internet na pokoji, placené TV kanály,…).
Pokud máte k ubytování výhrady nebo je např. nedostatečně proveden úklid, nebyly doneseny čisté ručníky apod., obraťte se ihned na recepci. Na většině hotelů vám v recepci zapůjčí žehličku, fén, redukci do elektrické zásuvky.

Kauce a místní poplatky
Místní poplatky (tzv. pobytová taxa) jsou účtovány zvlášť nebo jsou zahrnuty v ceně – tuto informaci najdete u konkrétních ubytovacích kapacit.

Cestovní doklady, vízová povinnost a další předpisy
Cestující si sám odpovídá za platnost svých cestovních dokladů a víz.
Pokud nejste občanem ČR, prověřte si na příslušném zastupitelském úřadě, zda pro vstup do USA nepotřebujete vízum. Pokud ano, cestovní kancelář Vám vydá potvrzení o zajištěném ubytování a pojištění, které zastupitelský úřad potřebuje.
Informace a doporučení pro cesty do všech zemí světa najdete na www.mzv.cz v oddíle Cestujeme do zahraničí.

Delegátské služby, asistence v místě
Pobyty a okruhy kromě zájezdů označených „PO USA S PRŮVODCEM“ jsou individuální, tzn. že v hotelu není stálý, česky mluvící delegát!
V odbavení před cestou dostanete telefonní číslo místní agentury, na kterou se můžete kdykoli během pobytu obrátit – komunikace v angličtině. Dále máte k dispozici telefon pro případ nutnosti, na kterém je možno kontaktovat zástupce naší kanceláře v České Republice. Dovolujeme si však upozornit, že je vždy snazší jakékoli dotazy či problémy řešit s místním zástupcem agentury, který dotaz zodpoví či problém vyřeší ihned!
U zájezdů označených „PO USA S PRŮVODCEM“ se jedná o organizované okruhy, kdy Vás doprovází místní nebo česky mluvící průvodce.

Reklamace
Pokud řešíte v místě problém, nejlépe a nejrychleji Vám může pomoci odpovědný pracovník v místě. Přednostně se tedy obracejte na recepci v místě pobytu. Pokud Vám nemohou vyhovět, kontaktujte zástupce partnerské agentury – telefon je součástí odbavení před cestou nebo přímo v naší kanceláři v ČR, například emailem, formou SMS, apod. Potvrzení o řešení závady v místě je nezbytnou součástí reklamace.

FORMULÁŘE, WEB
Veškeré formuláře, smlouvy, podmínky a programy jsou ke stažení na webových stránkách cestovní kanceláře. Najdete zde kontakt na autorizovaného prodejce, který je nejblíže vašemu bydlišti. Z internetu je možné stáhnout i cestovní smlouvu (ve formátu PDF nebo XLS) vč. příloh i pojistné podmínky a formuláře pro hlášení pojistných událostí.

DÁRKOVÉ POUKAZY
Pokud se Vám po oslavách narozenin, svátků či vánočních svátků doma hromadí neužitečné spotřebiče, nevhodné oblečení a výpravné encyklopedie, které nikdy nepřečtete, zmiňte se před svými blízkými, že si raději odpočinete u moře nebo se dávno toužíte podívat do New Yorku. A pak zbývá už jen se těšit – vždyť tím nejhezčím dárkem je aspoň kousek splněného snu … Můžete si objednat dovolenkový poukaz přímo na míru v libovolné ceně a s textem, který si sami zvolíte. Hodnota poukázky se odečte od libovolného zájezdu.
 

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.

webdesign l © Jiří Částka l www.FotoBanka.net